Urodziny Włodzimierza Lubańskiego

01.03.2007

Z okazji urodzin Włodzimierza Lubańskiego, prezydent Małgorzata Mańka-Szulik przesłała na ręce najlepszego polskiego piłkarza list gratulacyjny o następującej treści:

„Szanowny Panie Włodzimierzu!

Rocznica sześćdziesiątych urodzin jest okazją do złożenia Panu najserdeczniejszych życzeń: zdrowia, wszelkiej pomyślności, sukcesów i zrealizowania wszystkich życiowych planów.

Jesteśmy dumni z faktu, że kariera najlepszego piłkarza w historii polskiej piłki nożnej tak ściśle wiąże się z Zabrzem.

Jest Pan symbolem naszego klubu i ambasadorem miasta.

Dalej śnimy w Zabrzu o tym najważniejszym karnym, skutecznie strzelonym „Romie” i wspominamy inne cudowne gole w Pana wykonaniu.

Jako nowemu prezydentowi miasta bardzo leżą mi na sercu problemy sportu i „Górnika”. Zrobię wszystko, by przywrócić im należyte miejsce.

To właśnie dziś na „Spotkaniu przy śląskim stole” rozmawialiśmy o tych wszystkich sprawach. Wielu znakomitych gości tego spotkania, na czele z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski – Antonim Piechniczkiem wspominało Pana rolę w tworzeniu potęgi „Górnika Zabrze”.

Wierzę, że Pana doświadczenia i wiedza byłyby pomocne w procesie odbudowywania naszego klubu. Liczę więc na współpracę w tym względzie.

Jeszcze raz życzę wszystkiego najlepszego i serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w uroczystościach urodzinowych miasta – jubileuszu 85-rocznicy nadania praw miejskich, które odbędą się w październiku”.