Szachy z Mateuszem

06.02.2007

Jedenastoletni Mateusz Kazimierczak wraz z rodziną byli dziś gośćmi prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik.

Chłopiec, który ucierpiał jesienią w wypadku tramwajowym, podziękował za wsparcie okazywane przez Prezydenta Miasta.

Obecnie chłopiec porusza się na wózku inwalidzkim, przechodzi rehabilitację i czeka na specjalistyczną protezę. Jego tragedia głęboko poruszyła mieszkańców Zabrza. Pieniądze na leczenie zbierano m.in. podczas turnieju piłkarskiego. Jak podkreślali w trakcie spotkania w UM rodzice jedenastolatka – ich syn zaraża optymizmem wszystkich wokół.

– Mateusz jest przykładem do naśladowania dla swoich rówieśników. Już wcześniej miałam okazję przekonać się o jego dojrzałości, harcie ducha i determinacji w walce z przeciwnościami losu. Umówiliśmy się na wspólną partię szachów. Uprzedziłam go, że nie dostanie ode mnie forów – uśmiecha się Małgorzata Mańka-Szulik.

szachy_z_mateuszem_0001.jpg