Zmiany w Górniku Zabrze

05.02.2007

Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w siedzibie SSA Górnik Zabrze, prezydent Małgorzata Mańka-Szulik podziękowała dziś za pracę Eugeniuszowi Postolskiemu, dotychczasowemu prezesowi zarządu spółki, i przedstawiła dziennikarzom jego następcę –  Ryszarda Szustera. Dotychczasowy prezes Górnika złożył rezygnację z pełnionej funkcji w sobotę.

– Nie jest tajemnicą, że sytuacja w Klubie stale się pogarszała. Czekaliśmy na nowe działania, ale przedstawione propozycje nie były satysfakcjonujące. Prezes Postolski zrozumiał, że jego zasób pomysłów się wyczerpał. Dziękuję mu, że w tym trudnym okresie zechciał kierować Klubem – mówiła podczas spotkania prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Jak podkreślił Włodzimierz Mikoda, członek Rady Nadzorczej Klubu, Ryszard Szuster, ze swoim doświadczeniem menedżerskim, to dobry kandydat na stanowisko szefa Górnika.

Nowy prezes poinformował dziennikarzy o zawieszeniu posiadanej licencji menedżera FIFA. Zapowiedział również, że w Górniku nie będzie zajmował się sprawami transferów. Dodał, iż główną zasadą polityki kadrowej Klubu będzie przyjmowanie ludzi o czystych kontach.

Podczas spotkania prezydent Małgorzata Mańka-Szulik poinformowała również o dużym zainteresowaniu inwestorów zabrzańskim Klubem. Dodała jednak, że obecnie poważne rozmowy, których celem jest wyłonienie sponsora strategicznego, prowadzone są  z jednym podmiotem.

– Od początku kadencji każdego dnia zajmowałam się sprawami Górnika. Stąd też ze spokojem patrzę w przyszłość. To wypracowany optymizm – zapewniła prezydent Zabrza.    

Ryszard Szuster jest absolwentem politologii, ekonomii i studium dziennikarskiego. W redakcji „Sportu” zajmował się tematyką piłki nożnej, szermierki i hokeja. W swojej karierze zawodowej organizował również transfery piłkarzy i działał w klubie Sokół Tychy.

Ważna informacją jest również wprowadzenie do składu zespołu Marcina Kuźby i Jacka Paszulewicza.

gornik_konferencja05.jpg
gornik_0001.jpg
gornik_0002.jpg
gornik_0003.jpg