Koncert w Wiatraku

01.02.2007

2 lutego o godz. 19.00 w CK Wiatrak odbędzie się koncert rockowy, podczas którego wystąpią zespoły: In A House Of Brick, Searching For Calm, John Doe oraz Mothra.

In A House Of Brick to zabrzański zespół, grający muzykę gatunku hard core i nu metal. W skład grupy wchodzą: Mariusz Kwieciński (wokal, gitara basowa), Krzysztof Cedro (perkusja) i Piotr Adamski (gitara). Zespół powstał w 2000 roku. W roku 2001 wygrali rudzki przegląd zespołów rockowych „Garażówka 2001”. Nagrodę przeznaczyli na nagranie płyty-demo w gliwickim Studio HH (marzec 2002). Na płycie wydali cztery utwory: H, sick & tired, brother oraz www.aids. W 2003 r. nagrali singiel „altcore asosayshon”, na którym zamieścili 3 utwory: muzo, r.u.s.h., up to the hilt oraz teledysk do piosenki muzo. Zespół organizował także festiwale muzyki alternatywnej „Lunapaleta”, które odbywają się w Zabrzu od 2001 r.

Searching For Calm – zespół z Sosnowca, powstał w 2002 roku jako rezultat połączenia sił muzyków, działających w różnych lokalnych zespołach. Inicjatywa pojawiła się podczas wspólnego jammowania Michała Augustyna (gitara) i Michała Maślaka (wokal, gitara). Ponadto w skład zespołu wchodzą: Piotr Gruenpeter (bas niski, bas syntetyczny), Robert Maślak (perkusja) oraz Kuba Basek (bas wysoki). Jak mówią, ich muzyka to „wybuchowa mieszanka hard core’a, noise, emo i alternatywy”, w której „melancholia łączy sie z niepokojem i agresją, brudne, hałaśliwe riffy z rozbudowanymi harmoniami, a krzyk z melodyjnymi partiami wokalnymi”.