Promocja działalności muzealnej

30.01.2007

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił konkurs „Wydarzenie Muzealne Roku”. Jego celem jest promocja wybitnych osiągnięć z zakresu działalności muzealnej w województwie śląskim. Nagrody przyznawane mogą być w kategoriach: wystawy, publikacje, dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych, dokonania z zakresu konserwacji.

W regionie działa ok. 40 muzeów o różnym statusie. Rocznie odwiedza je blisko milion zwiedzających, z których 45 proc. stanowi młodzież. Znakomita większość muzeów podlega samorządom, ale są także prywatne placówki. Większość z nich to niewielkie instytucje z ciekawą ofertą wystawienniczą i edukacyjną, którym ciężko jest się przebić w rywalizacji krajowej. „Wydarzenie Muzealne Roku” jest nie tylko promocją najlepszych rozwiązań, ale także zachętą do dalszego rozwoju i zaakcentowania swej roli w życiu społeczności lokalnych.
Wnioski o przyznanie nagrody mogą składać: instytucje kulturalne, jednostki samorządu terytorialnego, związki lub stowarzyszenia twórcze i kulturalne, uczelnie wyższe, osoby zajmujące się działalnością w zakresie ochrony dziedzictwa narodowego oraz dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Daniel Tresenberg
rzecznik prasowy Marszałka Województwa Śląskiego 

więcej: http://bip.silesia-region.pl/index.php?grupa=36&id=167