Wystawa malarstwa "Dwa Światy"

18.01.2007

W poniedziałek, 29 stycznia o godz. 17.00 w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa autorstwa Iwy Kruczkowskiej „Dwa Światy”.

Na ekspozycję składają się dwa cykle obrazów: „Radość” – to swobodna zabawa z tematem lata, plaży i wody oraz próba złapania danej chwili beztroski, na którą trzeba czekać cały rok, aż do następnych wakacji. „Miejsce” – to część realizacji programu stypendialnego o tematyce śląskiej. To typowe dla naszego regionu fragmenty architektury, połączone z elementem natury w postaci ulotnych zjawisk, jak tęcza, deszcz, gwieździste niebo. Wystawa potrwa do 28 lutego 2007 r.

Iwa Kruczkowska jest absolwentką ASP w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 2004 r. w pracowni prof. Jacka Waltosia z aneksem z tkaniny unikatowej pod kierunkiem prof. Lilii Kulki. Również w 2004 r. uzyskała dyplom ze specjalności scenografia pod kierunkiem prof. Krystyny Zachwatowicz-Wajdy. Jest stypendystką Marszałka Województwa Śląskiego oraz Miasta Krakowa. Odbyła staż absolwencki w Teatrze Maski, Lalki i Aktora „Groteska” w Krakowie oraz staż w fundacji ARTOTS w Den Bosch w Holandii (finansowany z funduszu Phare UE). Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana. Brała udział w wielu wystawach i plenerach w kraju i za granicą (we Francji, Niemczech, na Węgrzech i w Czechach). Obecnie pracuje jako instruktor malarstwa i rysunku w Centrum Edukacji Twórczej OPP 4 w Zabrzu. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych, krajowych i zagranicznych, w tym w Muzeum w Bielsku-Białej, Muzeum Rzemiosła w Krośnie i w kolekcji Soleil de l’Este w Orleanie we Francji.