Nie daj się okraść

15.01.2007

Komenda Miejska Policji w Zabrzu zaprasza działające na terenie miasta Rady Dzielnic do skorzystania z możliwości przeprowadzenia prezentacji przygotowanych w ramach realizowanej od grudnia 2006 r. kampanii prewencyjnej "Nie daj się okraść".

Kampania ta jest odpowiedzią na przypadki kradzieży mieszkaniowych lub oszustw, podczas których sprawcy podszywają się za pracowników różnych firm i instytucji, udają domokrążców lub członków rodzin. W jej ramach policja przeprowadziła już spotkania z mieszkańcami za pośrednictwem zabrzańskich parafii. W ich trakcie funkcjonariusze przedstawiają zasady właściwego postępowania w trakcie różnorodnych zagrożeń, wskazują też sposoby podniesienia własnego poziomu bezpieczeństwa.

Obecnie policja zaprasza do współpracy Rady Dzielnic. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny ze st. asp. Markiem Wypychem, rzecznikiem prasowym Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu, tel. 032/ 277 92 10 lub 605 07 03 12.