Wizyta u ambasadora i prezydenta

12.01.2007

Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik gościła – na zaproszenie ambasadora Wielkiej Brytanii, Charlesa Crawforda oraz przewodniczącego Polsko-Brytyjskiej Grupy Parlamentarnej, posła Tadeusza Wity – w ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie.

W trakcie spotkania omówione zostały zasady współpracy z Brytyjską Izbą Handlową oraz możliwości korzystania z doświadczeń brytyjskich w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego przy realizacji przedsięwzięć samorządowych. Prowadzono także rozmowy dotyczące przyszłej wizyty brytyjskich inwestorów w Zabrzu. Sekretarz ambasady, pani Sangeeta Ahudża, przyjęła zaproszenie do Zabrza, do którego dojdzie podczas najbliższej wizyty w naszym regionie. W spotkaniu wziął udział także naczelnik Biura Współpracy z Zagranicą, Marcin Lesiak.

Wyjazd do Warszawy stał się także okazją do złożenia wizyty prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz i zaprezentowania Zabrza. Po spotkaniu prezydent Małgorzata Mańka-Szulik zaprosiła Prezydent Warszawy do Zabrza. Pierwsza wizyta ma szansę odbyć się już w lutym.

wawa_003.jpg