Orkiestra zagra już piętnasty raz

11.01.2007

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia, już po raz piętnasty na ulicach pojawią się wolontariusze, zbierający do puszek datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W Zabrzu WOŚP wspierać będą trzy sztaby (Wielka Flota Zjednoczonych Sił, zabrzański hufiec ZHP oraz uczniowie z Gimnazjum nr 9), które przygotowały szereg imprez i propozycji na cały nadchodzący weekend.

Już od początku stycznia do zbiórki włączyły się zabrzańskie szkoły, które na swoim terenie prowadzą kolejną edycję akcji „Dzieci dzieciom”.

WOŚP wspiera też pub „Furtian” (ul. Dworcowa 8), który przygotował cykl imprez. Już dziś, 11 stycznia, odbędzie się koncert „Śląscy DJ-e dla WOŚP”. Zagrają: C-Bool, Archi (Clubbasse), Domin, Obel, Foly, Siara, Shiba, Palo, Madras, Over, Szczupak, Tibi, Axis, Keen, Marcel, Maku, Samirs, XL oraz Amex. Jutro o godz. 19.00 wystąpi zespół Żmudzki & Malicki – heavy romantic acoustic duo i goście. W sobotę, 13 stycznia, o godz. 21.00 na hiphopowo zagrają natomiast: MC Szogun & DeeJay Obel, DJ Siara i goście.

W niedzielę Zjednoczona Flota od godz. 10.00 do 19.00 zaprasza do zabrzańskiego centrum handlowego M-1. Odbędą się tam imprezy, w ramach których będą nie tylko zbierane datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, ale wystąpią także kapela Harenama – Rock Mantra Dance i zespół break dance Strefa Zrzutu. Ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zabrzu z harcerską grupą ratowniczą zademonstrują pokaz ratownictwa medycznego. Odbędzie się również pokaz numerologii w wykonaniu Małgorzaty Brzozy i wróżki Jadwigi. Podczas imprezy będzie można zjeść wegetariański bigos oraz zdrowe ciasteczka. Gwiazdą wieczoru będzie kabaret „Długi”, który wystąpi o godz. 16.00.

Atrakcji nie zabraknie również w kinie „Roma”. W niedzielę, 14 stycznia, o godz. 16.00 wystąpią zespoły In a House of Brick, Grace Kelly, Ypsylon, LED, Terapia, Dzień Dobry Rano, Formacja Rockowa Traffic. Organizatorzy przewidzieli m.in. takie atrakcje jak bigos i gorąca herbata czy licytacja rzutu tortem w szefa sztabu. Wstęp 1 zł, wolontariusze bezpłatnie. Sobota natomiast w „Romie” upłynie spokojniej – o godz. 18.00 rozpocznie się impreza pod nazwą „Kulturalna sobota”. W programie:
godz. 18.00 – wystawa zdjęć i obrazów uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Zabrzu-Kończycach,
godz. 18.30 – występ kabaretu,
godz. 19.00 – pokaz mody,
godz. 19.30 – koncert zespołu Terapia,
godz. 20.30 – zakończenie, a w przerwach licytacja „wośpowych” gadżetów.
Wstęp 1 zł. Dochody z imprezy zostaną przeznaczone na konto WOŚP.

Do Centrum Handlowego Platan zapraszają z kolei zabrzańscy harcerze. Od godz. 12.00 do 20.00 zaplanowano tam konkursy, karaoke, występy muzyczne i kabaretowe, przejażdżki konne i pokaz żonglerki. Na parkingu natomiast stanie bojowy wóz pancerny.