Wizyta w Guido

10.01.2007

Przedstawiciele władz wojewódzkich, dziennikarze oraz zabrzańscy radni mieli dziś okazję poznać koncepcję uruchomienia i rozwoju zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu.

IMG_1333.JPG

Pierwszą część spotkania wypełniła multimedialna prezentacja wspomnianej koncepcji.

– Obiekt ten, ze względu na swój wyjątkowy charakter, ma szansę stać się wizytówką nie tylko naszego miasta, ale i całego regionu – podkreślała podczas spotkania prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Po prezentacji goście, wyposażeni w niezbędny podczas zjazdu pod ziemię ekwipunek, zjechali na poziom 170 m i zwiedzili chodniki oraz pomieszczenia, które w niedalekiej przyszłości mają szansę zamienić się m.in. w sale wystawiennicze i konferencyjne. W części z nich zachowały się zabytkowe narzędzia i urządzenia, wykorzystywane niegdyś podczas prac wydobywczych.

IMG_1342.JPG

IMG_1293.JPG

Koncepcja uruchomienia i rozwoju Zabytkowej Kopalni Guido w Zabrzu - Biznesplan Koncepcja uruchomienia i rozwoju Zabytkowej Kopalni Guido w Zabrzu – Biznesplan (2.71 MB)