Malarstwo olejne w Galerii Ratuszowej

05.01.2007

Biskupicka filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej to miejsce, gdzie często eksponowane są prace członków Grupy „18-Obsydian”, nad którą opiekę sprawuje Marzena Toczyłowska. Do 15 stycznia oglądać możemy tam prace Wiesławy Pawłowskiej-Migdał oraz Kariny Dudy przedstawiające kwiaty. 
Jest to pierwsza wystawa grupy w tym sezonie artystycznym.

Karina Duda w zajęciach Grupy „18-Obsydian” uczestniczy od wielu, wielu lat. Od czasu tragicznego wypadku, w którym zginęła wieloletnia opiekunka Grupy Krystyna Jędrzejowska-Nowak wraz z mężem Romualdem Nowakiem, a w którym pani Karina również uczestniczyła, porusza się o kulach. Niestety, od tego czasu nie sięgnęła po pędzel, dlatego też prezentowane na wystawie jej prace pochodzą z lat wcześniejszych, kiedy to aktywnie uczestniczyła w zajęciach Grupy.

Druga z malujących pań – Wiesława Pawłowska-Migdał, na zajęcia Grupy przychodzi dopiero niespełna rok, lecz ma już na swym koncie wiele prac. Jej malarstwo nabrało rozpędu. Jak sama mówi – bardzo spodobało się jej to zajęcie i będąc na emeryturze każdą wolną chwilę poświęca tej pasji. Będzie to jej pierwsza autorska wystawa.

Wystawa pełna jest kwiatów i kolorów, feeria barw i odcieni warta jest zobaczenia, gdyż na pewno poprawi nam nie najlepszy nastrój towarzyszący nam w szare, zimowe popołudnia.

Filia nr 2 MBP przy ul. Bytomskiej 20 jest czynna w poniedziałki i środy w godz. 10.00-19.00, we wtorki i piątki w godz. 10.00-18.00 oraz w czwartki w godz. 10.00-15.00.